Dobrý veterinář je pro zvířátko něco jako dobrý praktik pro člověka. Chcete, aby váš mazlík byl zdravý a prospíval, nebo ne?

Nezdá se to, ale péče o zvířátka není jen tak a je jedno, zda se jedná o psa, kočku, králíka, fretku, morče, rybičky nebo andulku. Pejsky a kočičky bychom například měli pravidelně očkovat a odčervovat. Nutná je však i pravidelná aplikace různých antiparazitálních přípravků. Majitelům některých ras je také doporučována kastrace a spousta dalších úkonů závislých na konkrétním druhu vašeho mazlíka. Jinou péči samozřejmě vyžaduje papoušek a jinou mastif. Cíl je však stejný. Zdravé zvířátko, které vám bude dělat radost.

Veterinář chrání zvířátko i jeho majitele

Dobrý veterinář tu však pro vás a vaše zvířátko je i pro případ nenadálých událostí, jako jsou různá zranění, havárie a otravy. Vaše zvířátko ovšem může strádat i vlivem stárnutí a nemocí, z nichž některé jsou přenosné i na člověka. Před nimi dobrý veterinář, který je schopen je detekovat, diagnostikovat a samozřejmě i léčit, chrání i vás.

Kastrace? Někdy ano, jindy raději ne

Samostatnou kapitolou jsou pro některé rasy nezbytné kastrace. A spousta dalších úkonů, které vaše zvířátko udrží zdravé a v kondici. O tu v případě kočiček a pejsků jde také. Obzvláště o ty „panelákové“, kterým se nedostává dostatek přirozeného pohybu.

Vybíráme veterináře

Na základě jakých parametrů veterináře či veterinární kliniku vybrat? Svého veterináře si můžete vybrat třeba na základě referencí a doporučení. Má váš soused dobré zkušenosti s konkrétním lékařem pro zvířátka? Vezměte si na něj kontakt. Hledat však můžete i na internetu. Do vyhledávače si zadejte například Praha veterina a zvolte kliniku nejblíže vašemu bydlišti.

Kde se o vašeho mazlíka postarají?

Mezi jednu z nejvyhlášenějších veterinárních klinik bezeseporu patří klinika Metropolevet Praha, s.r.o. nabízející komplexní péči o malá zvířata. Její veterinární ordinace nabízí rodinné prostředí a zkušený personál, který ročně ošetří více než 11 000 vašich domácích mazlíčků. Koček, psů, králíků, fretek a dalších drobných zvířat. Ordinace disponuje vlastní laboratoří a vybavena je i pro řadu náročnějších zákroků nad rámec kastrací a očkování. O vašeho mazlíka tu zkrátka bude perfektně postaráno. Více informací najdete pod odkazem Praha veterinární klinika.

Kategorie: Zvířata