Výběr kancelářské židle je složitá záležitost a poskytnout vám komplexní radu by zabralo spoustu času. Pojďme se teď zaměřit pouze na jeden aspekt, podle nějž byste svou židli měli vybírat – na materiál. Od luxusní kůže přes tkaninu až po plast. Všechny mají své výhody i nevýhody.

Nadpis sice láká na kancelářské židle a dětské židle, ale materiál budete nejspíš řešit i u dalších typů sedacího nábytku. Jde tedy o univerzálně laděnou radu.

Židle se síťovinou jsou prospěšné zejména v létě

Velmi oblíbeným materiálem je síťovina. Kancelářské židle se síťovinou jsou prodyšné, podporují proudění vzduchu, a tak je oceníte zejména v horku. Máte-li v kanceláři klimatizaci, možná vás to tolik trápit nemusí, jinak budou opravdu příjemné.

Kožené židle působí luxusně

Chcete-li dát najevo svou nadřazenost nebo dobrou pozici, pořiďte si koženou židli. Působí na první pohled luxusně, nicméně aby dokonalý vzhled vydržel, budete se o ni muset starat. Je potřeba nevystavovat ji slunci a jednou za čas ji čistit. U nekvalitních židlí se vám může snadno stát, že se kůže začne brzy oloupávat, což nevypadá zrovna esteticky. Problém bývá také horko, v horku se vám ke kůži budou lepit holé nohy.

Koženou židli by chtěl téměř každý, ovšem ve skutečnosti je vhodná pouze pro hrstku lidí. Patříte mezi ně?

Látkové židle jsou příjemné a dostupné

Velký výběr najdete, pokud budete toužit po látkové židli. Oproti těm síťovaným sice neumožňují takové proudění vzduchu, ale jinak jsou také velmi vhodné. Bohužel se v nich drží nejrůznější zápachy a také rozlitá káva by mohla být problém. Na druhou stranu, vyrábí se v opravdu mnoha designech, a dokonce i vzorované. Jsou tedy vhodné jako dětské židle i jako židle pro jídelní stoly.

Plastové židle jsou lehké

Plastová židle se rozhodně nehodí pro každodenní sezení u počítače, ale jako konferenční židle posloužit může. Je totiž snadno přemístitelná, obvykle je možné skládat více židlí na sebe. Některé židle z plastu navíc vypadají stylově, jde o designové kousky. Hodinu na meetingu nebo setkání se zákazníkem na nich sedět vydržíte, na dlouhodobé sezení by byly nepohodlné.

Prostě a jednoduše, materiál závisí na vašich preferencích. Nelze jednoznačně říct, který je nejlepší a jaký naopak nejhorší.