Střechu ani fasádu nemusíte hned pořizovat novou. Mnohdy postačí ji dobře vyčistit. Poradíme vám jak na to!

Na každé fasádě i střeše se podepisuje zub času. A usazují se na nich organické nečistoty, s nimiž je na místě zatočit. Nemusíte ale hned střádat na fasádu novou. Stejně jako střechu ji většinou postačí důkladně vyčistit.

Kdy přistoupit k očistě fasády (střechy)?

Je vaše fasáda či střecha zanesena prachem, smogem, sazemi, plísněmi, mechem, lišejníkem nebo řasami? Zkrátka atmosférickými či organickými nečistotami? Pak byste ji měli nechat vyčistit. Nejenže taková zanesená fasáda (i střecha) nevypadá moc dobře, jakékoliv organické látky výrazně snižují její životnost. Ještě horší jsou však dopady plísní na vaše zdraví. Pravidelné očistě (po čtyřech až šesti letech) byste měli vystavit především zateplené fasády, které jsou na plísně nejnáchylnější.

Obraťte se na specialisty

Zapomeňte však na čištění, na nějž jste zvyklí z domácnosti. Na čištění fasády i střechy si objednejte specialisty, které najdete například ve společnosti Natřem.to s.r.o. (na internetu hledejte pod odkazem nátěry fasád Praha) se specializací na mytí a nátěry všech typů střech, fasád, ale také čištění všech typů dlažeb. K čištění profesionální „čističi“ s horolezeckými dovednostmi používají pracovní plošiny a profesionální horolezeckou techniku. Žádné lešení a žebříky! Při samotném procesu pak používají šetrné chemické prostředky s protiplísňovou a hydrofóbní ochranou.

Aby vaše fasáda byla jako nová

Budete se divit, jaké změny vaše vyčištěná fasáda (popřípadě střecha) dozná. Mnohdy vypadá jako nová. Za zlomek její ceny samozřejmě. Pokud je fasáda odloupnutá, či jinak narušená, bude zřejmě vhodné ji opatřit novým nátěrem. I ten můžete svěřit odborníkům z firmy Natřem.to – odtud totiž její název. Tak neváhejte, i vaše fasáda a střecha si říkají o důslednou očistu. Obzvláště v době koronavirové krize. Více informací najdete pod odkazem Praha nátěry fasád.

Kategorie: Bydlení