Květiny mají úžasnou moc. Vnesou kus přírody do interiéru a zároveň jej okysličí. A samozřejmě jsou vhodným dárkem. Prakticky k jakékoliv příležitosti.

Narozeniny, svátek, výročí, poděkování, vyznání lásky, ale i loučení se se zesnulým. Květina je univerzální dar. Jemná a symbolická. Jejím prostřednictvím dokonce můžeme obdarovanému sdělit to, k čemuž se nám nedostává slov. Květina tak pomáhá s vyjádřením myšlenek a pocitů.

Květiny umí mluvit, ne že ne!

Chcete své vyvolené vyznat lásku? Spolu s rudou růží jí můžete koupit i fialky. Rudá a oranžová růže symbolizuje touhu, fialka lásku. Ovšem pozor, jde zde i o počet. Zmíněnou touhu představuje jedna růže. Kyticí rudých růží už vyjadřujete své díky.

Vyjádřete se barvou

A co ostatní květiny? Gerbera značí upřímnost, narcis sebelásku. Slunečnice i tulipán pýchu. Nejde ovšem jen o květiny samotné, velkou roli hrají jejich barvy. Bílý karafiát například značí touhu, červený obdiv, žlutý zklamání. Bílá růže čistotu, žlutá žárlivost.

Sušené květiny uchovávají vzpomínky

Svou symboliku ovšem mají i sušené květiny, které nám na dlouhou dobu mohou připomínat nějakou významnou svatbu. Sušená svatební kytice k vám pak může promlouvat v tomto smyslu: „Byl to nádherný den, vzpomínáš?“ Taková kytice se pak stane nositelem vzpomínek podobně jako fotografie.

Květina uměleckým dílem

Sušené květiny navíc máte možnost povznést na umělecké dílo. Stačí nakombinovat správné druhy a pustit se do toho. A zapomeňte jen na květiny z českých luhů a hájů. Na https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/ máte na výběr sušinu africkou, indickou, čínskou a australskou. S trochou zručnosti zkombinované s dvojitou dávkou fantazie vytvoříte květinové aranžmá, jež vašemu interiéru dá nový náboj. Tak neváhejte! Za pokus to určitě stojí!

Kategorie: Bydlení