Slyšeli jste už o nutriční terapii? Je to něco zcela jiného než klasické výživové poradenství, které se mnohdy soustředí pouze na sestavení jídelníčku s přihlédnutím k váze klienta.

Nutriční poradenství oproti tomu se zaměřuje na všechny aspekty pacientova života s cílem je zlepšit ve všech směrech: výživa, doplňky stravy, denní režim, úroveň stresu, pohybové aktivity, regenerace…

Obraťte se v otázkách celostní nutriční terapie na Hanu Lang

Hana Lang je certifikovaná nutriční terapeutka s mnohaletou dvacetiletou praxí. Nabízí svým pacientům v nutričním centru MitoLife s.r.o. odbornou pomoc ve všech výše uvedených aspektech a je pro ně i mentální koučkou. Hana totiž věří, že jedna z nejdůležitějších věcí je stav mysli pacienta a zda zastává pozitivní či negativní postoj k životu.

Samotnou nutriční terapii vystudovala u světových odborníků z Německa a zahrnuje do ní tři nejdůležitější složky: výživové poradenství, testy potravinových intolerancí a přírodní doplňky stravy.

Testy potravinových intolerancí jsou klíčem k úspěchu

Z těchto složek jsou paradoxně základem testy potravinových alergií, protože teprve podle nich se odvíjí speciální program ohledně výživy a také v potřebě přírodních suplementů na doplnění stravy. Například výsledky pacientových testů poukazují na silnou alergii na lepek (obilniny vesměs z pšenice). To znamená výživové doporučení zcela vyloučit ze stravy lepek a nahradit pšenici jinými obilninami, například jáhly či pohankou. Potravinové alergie jsou nebezpečné, protože v těle vznikají zánětlivé procesy, které časem přechází do chronického dlouhodobého stádia a vrcholí často diagnostikou některého z tzv. civilizačních onemocnění.

Terapie pro kojící matky i vrcholové sportovce

Hana Lang je propagátorkou zdravého a optimistického životního stylu, jehož základ tkví v pravidelném pohybu, zdravé a vyvážené stravě a dostatečném odpočinku. Její služby často vyhledávají mladé maminky, které řeší speciální jídelníček pro kojící matky, chtějí se vyhnout vyčerpání nebo naopak chtějí pomoci v případě onemocnění jich nebo jejích děťátek. Hana Lang však dokáže poradit i starším ženám (menopauza, jak neztrácet energii v zaměstnání, jak bojovat proti stresu). Za dobu své kariéry pomohla i mnoha sportovcům, jak odvádět mnohem větší výkony bez přetěžování organismu, a také vrcholovým manažerům, jak se vyhnout burn-outu, tedy syndromu vyhoření.