Sportovní, turistický nebo outdoorový? Řeč je o batožině, bez níž se při svých outdoorových aktivitách neobejdete. Jakou zvolit? Dozvíte se z následujícího článku!

Spoustu věcí sice stále nesmíme, ale spousta věcí nám na druhou stranu odepřena nezůstala. Stále můžeme na procházku či se věnovat nějaké té sportovní aktivitě. Třeba vyrazit na túru či kolo. S tou správnou batožinou nutno podotknout.

Praktický batoh

Nejpraktičtějším zavazadlem, jak pro sportovní, tak i outdoorové aktivity, je samozřejmě batoh, jehož hlavní předností je rovnoměrné rozložení váhy. S těžkou taškou na jedno rameno byste toho moc neušli a už vůbec neujeli. Na trhu se setkáte s několika druhy batohů, jako jsou školní, městské, sportovní či turistické neboli outdoorové. Jejich rozdíly jsou patrné již z jejich názvů. My se ale v následujícím článku zaměříme na batohy sportovní a outdoorové.

Jaký batoh zvolit?

Hlavním parametrem při výběru batohu je jeho účel, tedy při jakých aktivitách vám bude sloužit. Jiný batůžek si vezmete na krátkou projížďku na kolo, jiný na delší cyklistický výlet a zcela jiný na vysokohorskou túru. Obecně se dá říci, že čím delší výlet plánujete, tím více byste na něj měli být připraveni. Při plánování výletu na kole by vám v batohu by neměly chybět tekutiny, větrovka (pro případ, že by začalo foukat), krém s UV faktorem (sluníčko už pěkně pálí), mobilní telefon, turistická mapa, patřičná hotovost a další nezbytnosti v závislosti na itineráři cesty, cílové destinaci a podobně.

Sportovní, turistický, nebo outdooorový?

Sportovní batoh nás (z titulu jeho názvu) doprovází při různých sportovních aktivitách, ať jíž se jedná o pěší turistiku, jízdu na kuličkových bruslích, na kole a podobně. Chystáte-li se na delší výlet v přírodě, měl by v hledáčku vašeho zájmu být batoh turistický. Pří výběru vybavení na náročnější vysokohorskou túru však už vybírejte v sekci outdoor batohy a krosny.

3 batohy v jednom

Velmi praktický je tzv. batoh s pátéřákem, který seženete například na eshopu bajkshopu tvůrců singltreků v České republice (e-shop.singletrek.cz). Jedná se o unikátní systém tří batohů (3 batohy v jednom) o objemech 10, 18 a 25 litrů, které se jednoduše připojují (a odpojují) k pevnému zádovému dílu Gravity Pack. To samozřejmě rozšiřuje škálu aktivit, k nimž jednotlivé díly můžete využívat. K dispozici tak máte lehký batoh na kolo, větší batoh outdoorový i největší turistický. Praktické, že?

Kategorie: Sport