Využijte programu zelená úsporám 2013

Hodláte rekonstruovat dům? Tak to jste zvolili ten nejvhodnější čas, protože teď navíc získáte dotaci od státu. Zbavte se svých starých nevzhledných a nefuknčních oken a dopřejte si nová lepší a úspornější. V srpnu začíná nový zelený program, díky kterému se zvýší úroveň obyvatel.


Co je podstatou nového “zeleného” programu?


Program Zelená úsporám tu už jednou byl, jednalo se o něm již v minulém roce. Abyste se o programu dozvěděli více, vydalo Ministerstvo životního prostředí bližší informace již po 1. lednu 2013. Co je podstatou Nové zelené úsporám 2013? Ta by měla začít fungovat od letošního sprna do roku 2020. Vlastníci domů si mohou zažádat o dotace od státu, pokud mají v úmyslu rekonstruovat svoje bydlení. Ale ne každý dostane dotaci. Podmínkou je, že rekonstrukci musí provádět odborná firma, která je zapsaná v Seznamu odborných dodavatelů, a že si rekonstrukci nemůžete provést sami.


Jaké společnosti naleznete v tomto seznamu? Obraťte se např. na společnost Miloslav Hladík z Dašic u Pardubic. Naší doménou není jen zateplení domů či výměna starých oken. Postaráme se i o vyřízení žádosti o dotaci, což vám usnadní spoustu nepříjemné práce.


Jaké dotace můžete získat?


Nový program zelená úsporám 2013 nabízí tři hladiny dotací. Záleží na tom, jak moc snížíte potřebu tepla na vytápění domu. Pokud ji snížíte o 40 %, získáte dotace o výši 25 % z uznatelných nákladů. Jestliže ji snížíte o 50 %, můžete očekávat podporu ve výši 35 %. Třetí hladina je snížení potřeby tepla o 60 % a získání dotací o výši 50 % z uznatelných nákladů. Jak ale snížit potřebu tepla? To lze za pomoci zateplení domu, výměny oken či novými systémy vytápění jako jsou solární panely nebo efektivní tepelná čerpadla.


Zvolte plastová okna Gealan


Neobjedete se bez výměny oken? V dnešní době vedou okna plastová, protože jsou finančně méně náročná, mají skvělé tepelné a zvukově izolační vlastnosti. Proč si objednat právě plastová okna Gealan? Ty patří mezi 5 nejprodávanějších profilů v Evropě a těší se špičkové kvalitě. Okna Gealan jsou vytvořeny za pomocí pečlivého zpracování a technologie STV, díky kterému se vlepí sklo za sucha. Díky tomu mají okna lepší statiku a tepelnou izolaci. Jaká plastová okna Gealan si vyberete vy? K dispozici vám jsou v různých dekorech od bílé, přes zelenou až po barvy dřeva. Která se hodí vám?


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *