V současné době nachází 3D tisk uplatnění napříč mnoha odvětvími. Více než polovina výrobních společností na tuzemském trhu moderní technologii využívá, nebo se ji chystá v následujících pěti letech zakomponovat do svých procesů. Cílem je snížit náklady a zvýšit efektivitu. V následujících řádcích vám představíme společnost, kterou si můžete objednat na zakázkový 3D tisk.

Ve speciálních 3D tiskárnách vznikají především součástky pro automobilový a letecký průmysl. Pomalu, ale jistě se metoda dostává i do firem specializujících se na výrobu strojů a zařízení, ostatně není se čemu divit. Prostřednictvím 3D tisku je totiž možné zhotovit jakkoliv konstrukčně náročný díl.

Na koho se obrátit?

V první řadě si najděte společnost, která danou službu nabízí. Jednou z nich je například 3D-tiskni.cz, která používá metodu známou pod zkratkou FFM neboli FFF. V případě zájmu vám vyhotoví dokonalý trojrozměrný objekt veliký několik milimetrů i centimetrů. Výsledné předměty mohou mít velikost až 330×200×300 milimetrů. Obrovskou výhodou je, že skrze 3D tiskárny vznikají i vskutku náročné tvary a konstrukce, a přitom vzniká jen minimum odpadového materiálu. Více informací se dozvíte i na stránce https://3d-tiskni.cz/brno/.

Jak si 3D tisk objednat?

Jako první musíte zaslat 3D model ve vhodném formátu (STL, OBJ, AMF). Jestliže nemáte 3D model a v okolí se nenachází nikdo, kdo by byl schopen ho zpracovat podle technické dokumentace, můžete výše uvedenému profesionálovi zaslat výkres. Sehraný tým se postará o překreslení výkresu do 3D podoby. Poté nasimuluje tisk, aby odhadl cenu. Informuje vás o tom, na kolik 3D tisk vyjde. V případě odsouhlasení vám zašle zálohovou fakturu a po jejím uhrazení se spustí výroba. Výsledek je vám pak doručen kurýrem, případně si ho můžete vyzvednout na pobočce ve Zlíně. Tak neváhejte, jděte na https://3d-tiskni.cz/brno/ a objednejte si 3D tisk.