Potravinářský průmysl je velmi specifický. Sice je možné i do pekařství nebo masny zakoupit generickou přepravku, ale skutečně bude stačit? Obyčejné univerzální bedýnky nezvládají zachovat bezpečnost ani potřebnou teplotu.

Prvním a nejdůležitějším kritériem tedy je, zda jsou plastové bedny vůbec vhodné pro používání v potravinářském průmyslu. Je materiál nezávadný? Mohou se bedýnky dávat do lednice, pokud prodáváte či skladujete mražené výrobky? Mají vhodné děrování vzhledem k sortimentu – např. aby vám kulatými dírkami nepropadávaly malé třešně?

Kupte si plastové bedny přímo pro potravinářství

Velcí výrobci mají sortiment rozdělený na kategorie a většinou u nich objevíte přímo kategorii pro potravinářský průmysl. Pak si můžete být jistí, že výše uvedené vlastnosti jsou splněné, a pustit se rovnou do výběru správných rozměrů a dalších kritérií.

Kromě rozměrů berte v úvahu, jak budete s bedýnkami pohybovat a kde se budou většinu času nacházet. Plánujete je rovnat na sebe? Měly by být stohovací. Budou sloužit k rozvážení potravin do různých poboček? Pak by se mohly hodit přepravky skládací, které při zpětné přepravě složíte, aby zabraly méně místa. Tyto všechny vychytávky najdete u přepravek od společnosti Schoeller Allibert, evropského lídra na trhu s přepravními obaly.

Rozhodně volte plast

Schoeller Allibert vyrábí přepravní obaly z plastu a přesto si zakládá na ekologii. Jak je to možné? Především díky opakovatelné použitelnosti plastových obalů a jejich recyklovatelnosti. Přepravky a kontejnery vyrobené touto firmou slouží i několik let a poté je lze plně recyklovat a použít na výrobu dalších vratných obalů s využitím mimo jiné například v automobilovém průmyslu.

Plastové bedny společnosti Schoeller Allibert jsou plně recyklovatelné a znovupoužitelné. Díky tomu šetří provozní náklady a neškodí naší planetě.

Vzpomeňte si na všechny výše uvedené informace, až budete pro svou firmu shánět přepravky či plastové bedny. Nyní už víte, kde je máte hledat.