K nejhorším situacím, které vás v životě mohou potkat, patří nemoci, úrazy, zranění a nehody. Zanechávají totiž nejen šrámy na těle, ale také na duši, v některých případech na doživotí. Kolikrát vás navíc mohou přivést i do finančních problémů. A právě proto v těchto případech existuje nárok na finanční odškodnění.

Máte-li úrazové pojištění, pak získáte nárok na finanční částku i v případě, že jste si zranění přivodili sami. Pokud vám ale zranění způsobí někdo jiný, mluvíme o odškodnění. Nejčastěji se o něm mluví v souvislosti s dopravními nehodami nebo pracovními úrazy.

Kdy máte nárok na peníze po dopravní nehodě?

Pokud zavinila nehodu nepozornost či bezohlednost jiného řidiče, máte nejspíš šanci získat peníze. Podmínkou je vaše zranění, trvalé následky, ušlý příjem nebo poškození vozidla. Odškodnění lze vymáhat také v případě, kdy při nehodě ztratíte někoho blízkého. Více informací najdete například zde: https://www.1zdravotni.cz/cs/sluzby/dopravni-nehody/.

Kdy lze získat peníze po pracovním úrazu?

Vždycky, když se v zaměstnání zraníte, nebo vás v životě potká nemoc z povolání. Zaměstnanec za vás ve chvíli, kdy jste v práci, zodpovídá. Nemusíte mít strach, že by neměl finance na vyplacení odškodného, protože musí mít ze zákona uzavřené pojištění. Náhrady se při pracovních úrazech přitom pohybují až v řádech statisíců korun, takže by byla opravdu škoda si o tyto peníze nezažádat.

Jak si odškodné vyřídit?

Samy vám peníze do klína nespadnou. Nemusíte mít ale strach ze složitých paragrafů, stačí si najít odborníka, který vám pomůže vše vyřídit. Vymáháním odškodnění se už od roku 2013 zabývá například společnost První zdravotní poradenská s.r.o., jež vám bezplatně poradí, zda máte šanci odškodnění získat. Pokud ano, také vám v tom pomůže. Více informací a kontakt najdete přímo na webu 1zdravotní.cz.

Kategorie: Finance