Liberec je pátým největším městem České republiky, které se nachází na Lužické Nise a je obklopeno Lužickými horami. Liberec je pátým největším městem České republiky, které se nachází na Lužické Nise a je obklopeno Lužickými horami. Liberec býval domovem prosperujícího textilního průmyslu a v té době se městu přezdívalo “České město manžestru”. Pro turisty, kteří se chystají toto město navštívit poprvé, tu čeká ZOO nebo Botanická zahrada, které je jistě ohromí. V liberecké ZOO totiž najdete celou řadu různých druhů zvířat, jejichž počet čítá asi 143 živočišných druhů včetně lvů a bílých tygrů, které patří k těm nejúžasnějším. Botanická zahrada v Liberci je potom jedna z těch nejstarších v České republice s devíti skleníky a externími parky. Botanická zahrada si i nadále udržuje svou pověst a pokračuje v odkazu Botanických zahrad České republiky.
Liberec vykazuje také bohaté architektonické dědictví. Z těch nejvýznamnějších staveb je to například prominentní budova věže Ještěd, která se nachází na vrcholu hory Ještěd, a později se stala i znakem města. K těm dalším patří například Radnice a Muzeum severu nebo renesanční zámek. V Liberci se nachází jedna z nejstarších úzkých tramvajových tratí, která toto město spojuje s okolními městy. Město Liberec také s velkým úspěchem uspořádalo světový pohár ve skocích na lyžích Ski Jumping World Cup. Od té doby se tato soutěž v lednu v Liberci vždycky opakuje. Liberec patří také k těm nejúspěšnějším klubům v České republice.
Když cestujete do města jako je Liberec, tak se obvykle doporučuje využít služeb nějaké autopůjčovny. Autopůjčovna Liberec je tak nejrychlejším, nejlevnějším a především tím nejpohodlnějším způsobem, jak si město v celé jeho kráse prohlédnout. Autopůjčovna Liberec Vám nabídne ty nejlepší vozy v perfektním stavu, všechny plně klimatizované a s navigačními systémy, aby Vaše cestování po městě bylo co nejjednodušší. A to samozřejmě není všechno, můžete si vybrat i další speciální služby nebo doplňky dle Vašeho přání. V nabídce jsou i dětské sedačky, na které samozřejmě nesmíte zapomenout, pokud s Vámi cestují i Vaše děti. Autopůjčovna Liberec Vám bude k dispozici 24 hodin na své zákaznické lince. Tuto službu si však raději prověřte ve Vámi vybrané autopůjčovně. Služby autopůjčovny zajistí Vám i Vaší rodině kvalitní a pohodlnou cestu.

Kategorie: Cestování

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *