Drtivá většina z vás vzhledem k nastalé situaci ve světě nejspíše hledá možnosti dovolené v tuzemsku. I v Čechách a na Moravě je krásně. Mnozí lidé už skoro zapomněli, že naše země disponuje řadou nádherných lokalit. Jednou z nich je Pavlov, obec ve známé vinařské oblasti na Mikulovsku.

Proč si vybrat právě Pavlov?

V případě, že si pro letošní dovolenou, která může být třeba i jen prodlouženým víkendem, vyberete k ubytování Pavlov, rozhodně neprohloupíte. Malebná vesnice přímo vybízí k odpočinku a zábavě.

Kdo zvolí penzion Pavlov, dostane se mu příjemného ubytování, z něhož může každý den vyrážet do okolí za historickými památkami a přírodními krásami. Těch je v oblasti Pavlovských vrchů značné množství. Příkladem budiž zřícenina hradu Děvičky, která se nachází přímo u obce. Starý hrad ze 13. století na vás dýchne zvláštní atmosférou. Z vrchu se pak rozhlédnete do širého okolí, kde uvidíte vinice.

Máte-li rádi víno, návštěvu kraje si jistě okořeníte zavítáním do některého z tamních sklípků, jichž se přímo v Pavlově nachází několik desítek. Jejich majitelé vás v každé době rádi pohostí a nechají vás okoštovat výsledky svého úsilí na vinicích.

A až vás přestane bavit ochutnávání vína, zajeďte se svlažit k vodě. Nedaleko Pavlova máte možnost vykoupat se ve vodní nádrži Nové Mlýny, jež je oblíbeným centrem místních obyvatel i turistů.

Léto na Moravě vás mile překvapí

Samotný penzion Pavlov nabízí komfortní prostory, které zajistí, že se na dovolené budete cítit skutečně příjemně. Úplně pak zapomenete na smutek z toho, že jste se letos nevydali někam k moři. A kdo ví, možná si jih Moravy zamilujete a příště se sem vydáte znovu. Dovolená v tuzemsku je lákadlem, navíc vás nemusí vyjít tak draze jako v případě, kdybyste letěli třeba na ostrovy v Řecku či dokonce do nějaké exotické destinace v Asii, Karibiku apod.

Kategorie: Cestování