Před odjezdem na dovolenou jsem kontroloval automobil, abych zjistil, jestli je potřeba něco vyměnit a opravit. Bohužel, zjistil jsem, že pneumatiky nejsou vyhovující, a proto jsem na poslední chvíli objednával nové. Protože jsme se chystali až do Chorvatska, nechtěl jsem letní pneumatiky podcenit, a tak jsem se díval především na výsledky testů a vlastnosti samotných modelů.

Sice se mi nabízely i univerzální pneumatiky, ovšem po přečtení názorů odborníků jsem usoudil, že nejsou to pravé ořechové. Univerzální pneumatiky jsou spíše pro sváteční řidiče, kteří vyjedou s automobilem z garáže pouze párkrát do roka.

Continental PremiumContact 6

Velice mě zaujaly pneumatiky Continental PremiumContact 6, které patří mezi prémiové verze. V testech skončily opravdu výborně, a to především pro jejich maximální brzdný výkon a vyšší kilometrový nájezd. Stejně tak pneumatiky zvládnou sportovní styl jízdy, neboť umožňují lepší handling. Právě u těchto pneumatik jsem si řekl, že bych se s nimi cítil na silnici opravdu bezpečně. I když je pořizovací cena vyšší, nevadí, protože na letních pneumatikách (ani zimních) se rozhodně nevyplácí šetřit.

Barum Bravuris 3 HM

Zároveň se mi zalíbily pneumatiky Barum Bravuris 3 HM, u nichž je také přesný handling a velice dobrá směrová stabilita v zatáčkách. Kritici u těchto pneumatik vychvalovali krátkou brzdnou dráhu a vysoký kilometrový výkon.

Zvolil jsem však nakonec první zmíněnou variantu, tedy Continental PremiumContact 6, a jsem nadmíru spokojený. Objednával jsem si zboží ze stránky BestDrive, kde jsou specialisté na pneumatiky. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, poradí vám, abyste nekoupili zajíce v pytli od tygra. Vybírejte tedy letní i zimní pneumatiky pečlivě, určitě nic neuspěchejte, protože byste toho mohli potom litovat.

Kategorie: Auto-moto