Někteří lidé jsou v životě úspěšní a chovají se při tom čestně. Mnoho lidí je v životě neúspěšných, mnoho lidí má cíle, ale nedaří se jim těchto cílů dosáhnout. Existují lidé, kteří nevědí jak naložit se svým životem a dostanou se zcela na dno. Pak tu máme lidi bez domova, závislé na drogách, alkoholu, počítačových hrách a podobně.

Scientologie je to pro ty, co chtějí aby jejich život směrovat k prosperitě, radosti pro jejich osobu i jejich blízké. Scientologie přináší pochopení toho jak funguje lidská mysl, jak se vyvarovat slepých uliček jako jsou drogy, alkohol, Scientololgie přináší vědomosti a trénink pro podnikatele, studijní technologii pro ty co mají problémy při studiu, etickou technologii pro ty, kteří mají problémy se svojí sebedisciplínou a etikou, technologii o fungování lidské mysli pro všechny, kteří se chtějí zbavit bariér a příčin, které je dělají méně schopné než mohou být. Scientologie může udělat z člověka, jedince schopnějšího, například schopného lépe komunikovat se sebou, svými blízkými, spolupracovníky a zákazníky. Díky scientologii se můžete naučit jak lépe pracovat a mít více úspěchů v práci. Scientologie dokáže člověku, který se chce zlepšit pomoci odstranit z jeho vlastní mysli příčiny toho proč je si v některých situacích nejistý, pasívní, smutný a podobně. Ano lze najít v mysli každého člověka příčiny smutku, nejistoty, pasivity a podobných nechtěných stavu. Díky procesům a informacím popsaných v Scientologických knihách, které lze poznat a použít může člověk objevit příčiny svého neúspěchu, pasivity, neschopnosti, smutku a podobně a zcela se jich zbavit a začít žít zcela nový život bez těchto život ničících faktorů, které zůstávají pro většinu lidí skrytých v jejich vlastní mysli. O tom tedy je Scientologie a v tom může tomu, kdo se chce zlepšit pomoci.

Co je společným jmenovatelem neúspěchu jedince a jak se dostat do stavu, kdy jde život prostě nějak lehčeji a je mnohem snadnější dosahovat cílů, které se dříve zdály nereálné a nedostupné.

Stejně jako všude jinde na světě, kde je přítomna Scientologie i v Kolumbii se hraje narozeninová hra, ve které vítězí ten nebo ti, kdo nebo kteří se postará o největší expanzi scientologie ve své oblasti. Tradice Narozeninových her začala v okruhu spolupracovníků L. Ron Hubbada – zakladatele Scientologie. Když se před mnoha a mnoha lety ptali pana Hubbarda co by chtěl k narozeninám řekl svým přátelům, že by chtěli aby seznámili se Scientologii co nejvíce lidí. Proto se hraje Narozeninová hra. Scientologie je hra ve který každý vyhrává.