Scientologové v Maďarské Budapešti otevřeli novou budovu pro dodávání služeb

Scientologie v Maďarsku, Scientologická církev Budapešť

Scientologie v Maďarsku, Scientologická církev Budapešť

Ideální organizace Scientologické církve stojí uprostřed živého centra Budapešti. Nachází se na jedné z hlavních městských tepen, Váci Road, v prosperující čtvrti XIII a má užitnou plochu 64.000 čtverečních stop (cca 6000 m2) proto není možné takto velkou budovy přehlédnout. Téměř 30 metrů vysoký Scientologický poutač a oznamuje přítomnost Scientologické církve která je díky tomu viditelná pro více než 100.000 lidi, kteří kolem každý den projíždějí. Nová budova ideální scientologické organizace v centru hlavního města Maďarska – Budapešti byla slavnostně otevřena 23. července 2016.

Scientologie v Maďarsku - organizace Budapešť

Scientologie v Maďarsku – organizace Budapešť

Scientologie v Maďarsku

Scientologická církev byla v Maďarsku dle tohoto zákona oficiálně zaregistrovaná jako náboženská organizace v roce 1991. Scientologie je v Maďarsku poměrně dost rozšířená. Velké množství Scientologů z Maďarska pracuje v centrálních a pokročilých organizacích v Evropě a USA. Na konci devadesátých a začátku devadesátých let dvacátého století skončily ve východní Evropě totalitní komunistické režimy v Evropě a Rusku a tento dějinný vývoj vytvořil prostor pro expanzi duchovních nauk, které byly do té doby v této blasti Evropy a Asie potlačovány.

Scientologové při slavnostním otevření nové ideální organizace Scientologické církve v Maďarské Budapešti

Scientologové při slavnostním otevření nové ideální organizace Scientologické církve v Maďarské Budapešti

Maďaři stejně jako další národy, které duchovně trpěli pod vládnou sovětských komisařů hledali pravdu a prakticky použitelné náboženství. V roce 1988 jeden výtisk knihy Dianetika – Moderní věda o duševním zdraví prorazil železnou oponu a narodilo se hnutí Scientologie a Dianetiky v Maďarsku.  Nyní po 25 letech, potom co byl vztyčena první reklama na scientologii a Dianetiku v Budapešti se otevřela první ideální budova Scientologické církve v historické části Budapešti. Budapešťská organizace je v pořadí 52. ideální organizací, která se otevřela od roku 2003.

ideální scientologická organizace Budapešť - Scientologicke Maďarsko

ideální scientologická organizace Budapešť – Scientologicke Maďarsko

Scientologové v Maďarsku

Scientologická církev vede v Maďarsku aktivní protidrogovou kampaň. Od roku 2001 každé léto organizuje Scientologická církev protidrogový maraton, jehož trasa protíná Maďarsko a Scientologové seznamují veřejnost město a po městu a vesnici po vesnici s poselstvím Scientologické církve s nebezpečím drogové závislosti. Na přednáškách proti drogám ve školách a na náměstích měst, které vedou maršálové proti drogám se mládež a děti zavazují nebrat drogy a dostávají informace o nebezpečí drogové závislosti.

David Miscavige při slavnostním otevření nové scientologické církve v Budepešti

David Miscavige při slavnostním otevření nové scientologické církve v Budepešti